Ağrı ve Spor Yaralanmalarında Mezoterapi

Mezoterapi - Doç. Dr. Yasin Peker

Günümüzde çoğumuz hızlı, yoğun, sağlığımıza çok dikkat etmeden yaşıyoruz. Böyle yaşamda bel, omuz, bilek eklemlerinde ağrılara neden oluyor. Yaşamımızda sporun yer almaması da bu ağrıların en büyük davetçisi. Sporcuların yaralanmalar sonrası yaşadığı ağrı, hareket kısıtlılığı performanslarında düşmeye neden oluyor.

Derinin içine verilen ağrı kesici, kas gevşetici, dolaşımı düzenleyici ve diğer  ilaçlar hastaların ağrıların geçmesine  neden olabilir.  Ağızdan alınan ağrı kesici ilaçların miktar ve hacim olarak çok daha azı  deri altına verilerek daha hızlı sonuç alınmaktadır. Bu derinin embriyolojik özelliklerinden kaynaklanmaktadır.  İlaçlar deri altından daha yavaş ve daha uzun sürede dağılmaktadır.

Klasik tıbbi tedavilere ek olarak da uygulanabilen bu yöntem, sporcu gibi kısa sürede normal sağlığına kavuşması gereken kişiler için tercih nedeni olmaktadır

Ağrı ile ilgili mezoterapinin olmazsa olmazı,  konusunda deneyimli kişiler tarafından yapılmasıdır. Bu tedavinin size uygun olup olmayacağı hekiminizin  muayenesi sonrası anlaşılabilir.