Altın İğne Uygulamaları

Altın İğne Uygulamaları - Doç. Dr. Yasin Peker

Altın iğne uygulamasının diğer adı fraksiyonel iğneli radyofrekans uygulamasıdır. Ucunda aralıklı dizilmiş mikro altın iğneler olan cihaz, derinin orta tabakasına uygulanır. Bu sırada iğnelerin uçlarında ısı üretilerek derini orta tabakasının ısınması sağlanır. Oluşan ısı, genişlemiş damarları daraltmakta ve dokuda hedeflenen kollagen ve elastinin yeniden düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlar.

Altın İğne Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Altın iğne, bir cilt gençleştirme tedavisidir. Uygulama alanında kollagen ve elastinin aktive olması ile ince kırışıklıklar azalmakta ve sıkılaşma gerçekleşmektedir. Bu sayede daha sıkı ve genç cilde sahip olabilirsiniz.

Altın iğne  ayrıca leke tedavisi; boyun ve dekolte sıkılaştırma; sivilce, akne izleri tedavisi; cilt çatlak ve sarkmalarında da kullanılır.

Altın İğne Uygulaması kaç seans uygulanmalı?

Altın iğnenin 10-15 gün ara ile 3 seans uygulaması genellikle yeterlidir. Doktorunuzun gerek görmesi halinde seans sayısı artırılabilir.

İşlem öncesi uygulama alanına sürülen anestezik krem, işlem sırasında oluşacak ağrıyı minimuma indirmektedir. Cildin en üst tabakasına etkisi olmadığı için leke kalma riski yoktur. Yaz kış uygulanabilir. Her kişinin kendi başlığı ile uygulandığı için enfeksiyon riski yoktur. Bilinen yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Yan etkisinin olmaması, hızlı yanıt alınması, ağrısız ve acısız olması yöntemin tercih edilmesine, yoğun ilgi görmesine neden olmaktadır.