Doç. Dr. Yasin Peker

Doç. Dr. Yasin Peker - Urla Estetik

Doç. Dr. Yasin Peker, tıp eğitimini Ege Tıp Fakültesinde 1985 yılında tamamladıktan sonra mecburi hizmet görevini Konya’nın Kadınhanı ilçesinde yaptı. Ardından İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Genel Cerrahi Kliniğinde başladığı ihtisasını 1994 yılında bitirdi.  Aynı klinikte başasistan ve eğitim görevlisi olarak çalıştı.

Hem lise, hem tıp eğitimi suresince TÜBİTAK tarafından verilen karşılıksız başarı bursunu almaya hak kazandı. TÜBİTAK Liselerarası Fizik Yarışmasında ekip olarak birincilik, tıp fakültesinde de  TÜBİTAK Üniversitelerarası Proje Yarışmasında teşvik ödülü kazandı.

Obezite tedavisinde laparoskopik mide kelepçesini 1998 yılında ilk uygulayan cerrahlardandır. Tüp mide ve diğer obezite operasyonlarını 24 yıldır uygulamaktadır. Reflü ve mide fıtığı gibi ileri laparoskopik deneyim gerektiren ameliyatları da yapmaktadır.

“Port-Kateter Uygulamalarında Endikasyon, Cerrahi Teknik, Kullanım Ve Bakım” isimli kitabının ikinci baskısı 2004 yılında yayınlanmıştır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından 2016 yılında yayınlanan bölüm yazarı olduğu “Genel Cerrahi Ders Kitabı” üniversitede okutulmaya devam etmektedir.

2011 yılında genel cerrahi doçenti olmaya hak kazanmıştır.

İlgi duyduğu medikal estetik yöntemleri ile ilgili 2000’li yıllardan itibaren pek çok toplantı ve eğitime katılmakta ve bu yöntemleri uygulamaktadır.

Güncel mezoterapi ve ozon tedavisi eğitimlerini alarak bu alandaki bilgi ve deneyimini artırmıştır. Doç. Dr. Yasin Peker, Urla’daki muayenehanesinde tam zamanlı olarak hem medikal estetik hem de genel cerrahi uygulamaları ile hastalarına hizmet vermektedir.

Doç. Dr. Yasin Peker, evli ve iki kız babasıdır.