Estetik Mezoterapi

Yüz – Boyun – Dekolte Mezoterapisi

Mezoterapi - Doç. Dr. Yasin Peker

Çevresel faktörler ve yaşlanmanın etkisi ile deride kuruma, mat ve cansız görünüm ortaya çıkar. Derinin ihtiyacı olan aminoasit, peptidler, vitamin ve mineraller çok ince özel iğneler ile deri altına verilir. Eksik maddelere kavuşan deride kollagen sentezi artar. Deri daha parlak, canlı, dolgun hale gelir. Deride yenilenme olur.

Yüz Boyun Dekolte Mezoterapisi Kimlere Yapılar?

Boyun ve dekolte cildinde gevşeme,  güneş lekeleri, renk düzensizlikleri, derin ve çok sayıda çizgileri olan kişiler bu tedaviden çok fayda görürler.

Boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmede mezoterapi çok faydalıdır. Mezoterapi; somon DNA aşısı, PRP, altın iğne, ip askı ve dolgu uygulamaları ile de kombine edilmektedir.

Ameliyata gerek kalmadan kısa sürede sonuç veren medikal güzelleştirici uygulamalar ile canlı, dinamik, pürüzsüz cilt elde edilebilmektedir.

Yüz Boyun Dekolte Mezoterapisi Kimlere Yapılamaz?

Kontrolsüz şeker hastalığı, kan hastalığı olanlar, gebe ve emzirenlere önerilmez.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Yüze sürülen ağrı kesici kremler ve hayalet iğne denen çok ince iğne uçları sayesinde ağrısız yada çok az ağrılı uygulamalardır. 10-14 gün arayla 3-4 seans uygulanır. Cildin ihtiyacına göre seans sayısı artırılabilir.