Lipoliz

Lipoliz - Doç. Dr. Yasin Peker

Vücüdumuzda bazı bölgelerde yağ dokusu daha fazla depolanır. Bu bölgelerden yağ dolusunu uzaklaştırarak, daha ince, sağlıklı ve formda görünmek mümkün. Bunu için lipoliz mezoterapisi uygulamak yeterlidir.

Lipoliz Nedir?

Lipoliz, yağ hücrelerinin parçalanması, yok edilmesi anlamına gelmektedir. Yağ hücrelerinin duvarlarını bozarak yağ hücrelerinin yok olmasını sağlayan maddelerin yağlı bölgelerin derisi altına verilmesi ile lipolitik etki ortaya çıkar.

Kimlere Ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma en fazla  karın, kalça, bel, basen, bacak, kol ve gıdı bölgesinde görülür. Lipoliz de bu bölgelere uygulanır. İncelmek isteyen, daha küçük beden giysi giymek isteyen kişiler için idealdir.

Lipoliz Kaç Seans Uygulanır? Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

İşlem uygulanacak bölge ve fazla  yağ dokusu miktarına bağlı uygulama seans sayısı değişmektedir. İki hafta ara ile ortalama 3-8 seans uygulanması gerekir. Üçüncü haftadan sonra kişide işlemin olumlu etkileri hissedilmeye başlar.

Daha hızlı  ve az seans ile sonuç almak isteyen kişilere ise enzimler içeren enzimatik mezoterapide uygulanabilmektedir.

Uygulama deri altındaki yağ dokusuna yapılır. Kişi ağrı, acı hissetmez. İşlem sonrası kişi normal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.  Yağ hücrelerinin parçalanması ile ortaya çıkan atıkların atılabilmesi için hastanın bol su içmesi gerekir.