Redermalizasyon

Redermalizasyon - Doç. Dr. Yasin Peker

Genetik, çevresel ve yaşam tarzımıza bağlı olarak derimizin dermis tabakasında kollagen ve elastin azalır. Eksik olanları yerine koymayı, yeniden canlandırmayı hedefleyen yaşlanma karşıtı  bir tedavi yöntemidir. Bu tedavide en etken madde süksinik asitir. Kehribar olarak da bilinen süksinik, bitkisel olduğu gibi laboratuvarlarda sentetik olarak da üretilmektedir. Süksinik asit serbest radikalleri bloke eder. Kollagen ve elastin sentezini artırır. Hücre içi metabolizmayı hızlanır.  Dokuyu tamir eder. Yavaşlayan hücre içi metabolizma, süksinik  asit uygulaması ile canlandırılır.

Redermalizasyon Uygulama Alanları Nerelerdir?

Deri altına uygulanan bu tedavi yöntemi, vücuttaki cilt sarkmalarında, kırışıklıklarında, lekelerin tedavisinde, çatlak izlerinin tedavisinde kullanılır. Hyaluronik asit ve süksinik asit içeren bu tedavi yöntemi göz altı çukurluklarının tedavisinde, dekolte bölgesi lezyonlarında, ellerde, boyun çizgilerinde, karın çatlaklarında da güvenle kullanılabilir.

Redermalizasyon Nasıl Ve Hangi Sıklıkta Uygulanmaktadır?

Deri altına uygulama sonrası iki hafta sonra maksimum etki görülür. İki hafta arayla en az 3 uygulama önerilmektedir. Kişinin ihtiyacına, iyileşme hızına göre diğer tedavi yöntemleri ile kombine uygulanabilir.