Mezolifting

Mezolifting - DR. Yasin Peker | Urla

Yüz mezoterapisi olarak da bilinen mezolifting, yüz derisinde oluşan genetik, çevresel  ve yaşlanma etkilerini gidermek için cilt altına özel olarak hazırlanmış ilaçların verilmesidir. Yaşam koşulları, sigara, güneş ışınları yıllar içinde ciltte kurumaya, sarkmaya, kırışıklıklara neden olur. Derinin ihtiyacı olan olan nem, aminoasit, peptidler, vitamin, mineraller özel iğne ve kanüller ile deri altına verilir. Eksik maddelere kavuşan deride kollagen sentezi artar. Deri daha parlak, canlı, dolgun hale gelir. Deride yenilenme olur.

Mezolifting Kimlere Yapılır?

Yüzünde kuruluk, sarkma, çizgilenme, kırışıklık olan kişiler mezoliftingden çok yarar görürler. Canlı, parlak, kırışıklıkları açılmış yüze sahip olurlar. Güneş ışınına maruz kalan, beslenmesine dikkat etmeyen, sigara içen kişiler de bu yöntemle daha canlı, parlak, ışıltılı cilde kavuşur.

Mezolifting Kimlere Yapılamaz?

Kontrolsüz şeker hastalığı, kan hastalığı olanlar, gebe ve emzirenlere önerilemez.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Yüze sürülen ağrı kesici kremler ve çok ince iğne uçları ile deriye uygulandığı için ağrısız denebilecek uygulamalardır. 10-14 gün arayla 3-4 seans uygulanır. Cildin ihtiyacına göre seans sayısı artırılabilir.